Dům mnoha tváří

Obytný soubor Řeporyje

Obytný soubor domů v Řeporyjích má mnoho tváří. Z ulice je nenápadný, ze zahrady naopak vyčnívá. Podívejte se na nové bydlení od boq architekti.

Nenápadný, ale originální

Svažitý pozemek mezi ulicemi Smíchovská a Všerubská vyplňuje na první pohled nenápadný obytný soubor. Na pozemku jsou navrženy dvě budovy, mezi kterými se rozkládá zelený vnitroblok. U horní komunikace je navržena jednoduchá hmota s klasickou sedlovou střechou. Kromě hlavních vstupů do domu jsou zde i parkovací stání zabudované do přízemí. Dům při čelním pohledu vytváří jasné písmeno T.

Teprve při pohledu z vnitrobloku dům odkrývá svou velikost a objem. Čtyřpodlažní, členitý dům s balkony, terasami, lodžiemi a předzahrádkami.

Zahrady i balkony

U spodní komunikace navrhli boq architekti řadový dům se třemi bytovými jednotkami. Objekt navazuje na sousední zástavbu stejně vysokou římsou. V každém domě najdete vlastní garáž, anglický dvorek, prostornou garáž, a dokonce i malý balkon.

Základním materiálem domů je bílá omítka a antracitově šedé prvky. Šedou najdeme nejen na střeše, ale i na okenních otvorech či garážových vratech. Jednoduché materiály doplňuje a zjemňuje na dělících příčkách, terasách a schodištích dřevo. Zároveň celým blokem probíhá koridor ve tvaru dřevěného tunelu, který propojuje obě ulice.

Boq architekti si s prostorem opravdu poradili. Celý soubor má širokou nabídku bytových jednotek. Potřebujete dvoupokojový byt s lodžiemi nebo třípokojový s předzahrádkou? Pro větší rodiny jsou zde dvoupodlažní mezonety se střešní terasou a třípodlažní jednotky s velkorysou zahradou.

 


Architektonické řešení: boq architekti/ ing. arch. Miroslav Stach, ing. arch. Jana Stachová

Rok realizace: 2019

Fotografie: MgA. Tomáš Dittrich

 

Podívejte se na další krásné domy:

Bella Bohemia

Soběstačný dům Chimney

Vejminek

Rodinný dům Radimovice

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se

NAHORU