Do Winternitzovy vily z domova

S knihou či komentovanou prohlídkou

Winternitzova vila na Praze 5 je jednou z posledních realizací ze spolupráce Adolfa Loose a Karla Lhoty. V době koronavirové pandemie můžeme tento výjimečný kousek modernistické architektury navštívit alespoň virtuálně s komentovanou prohlídkou anebo s novou knihou z nakladatelství UMPRUM.

Pro milovníky kultury a moderní architektury

Vila, která vznikla mezi lety 1931 a 1932, je kromě kulturní památky, také svědkem příběhu židovské rodiny Winternitzových. Interiéry Winternitzovy vily, kde rodina prožívala šťastné i temné chvíle můžete nyní navštívit prostřednictvím komentované prohlídky s Danielem Vernerem.

Klenot modernistické architektury také knižně

Kromě komentované prohlídky můžete nasát atmosféru Winternitzovy vily skrze novou knihu z nakladatelství UMPRUM. Publikace Vila Jenny a Josefa Winternitzových slouží i jako průvodce a kromě historie rodiny a vily v ní najdete i otázky tykající se autorství a architektonického rukopisu. Archivní fotografie spjaté s Winternitzovou rodinou a vilou jsou doplněny o současné fotografie a grafické vstupy mladých tvůrců (axonometrické vizualizace, panoramatické fotografie).

Winternitzova vila archizoom

Otevření se blíží

Podle aktuálních informací k datu vydání článku se Winternitzova vila bude otevírat 11. května (aktuální informace zde). Poté bude možné knihu zakoupit přímo na místě. Po 11. květnu se pro ní můžete zastavit i v Galerii UM. Nemůžete se dočkat? Publikaci seženete například i v knihkupectví Kosmas, ArtMap, Klub Za starou Prahu či v prodejnách Národní Galerie.

 

Vydává nakladatelství UMPRUM ve spolupráci s provozovatelem vily Davidem Cysařem. Editorky: Lada Hubatová-Vacková, Valentyna Nikolenko.

Více z rubriky Art:

Světový trh s uměním v roce 2019

Změní se aukční domy?

Bruce Sterling: Vytváření věcí

Post apokalyptická BMW R9T

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se

NAHORU