10 pražských showroomů designu

Prostory plné designových kousků proslulých značek

Navštívili jsme deset pražských showroomů s designem. Kritériem nám byl design, řemeslo a kvalita.

Bulthaup

Kuchyňské studio Bulthaup bylo založeno na počátku devadesátých let. V pražském studiu s více než 200 metry čtverečními najdete německé kuchyně. Koncept integrovaných kuchyní zahrnuje mimořádně ergonomické a funkční produkty, které vytváří osobité prostory odpovídající dnešnímu komfortu. Také díky spojení s ELITEBATH+KITCHEN a značkou Gaggenau v roce 2019 je showroom v karlínském komplexu Rohan Business Center inspirativním odrazem nejnovějších trendů moderního bydlení.

ELITEBATH + KITCHEN

Česká firma ELITEBATH + KITCHEN se zabývá především realizacemi prémiových projektů v koupelnovém segmentu. V prvním luxusním koupelnovém studiu v centru Prahy prezentuje nejlepší značky světa, jako jsou například Kaldewei, Laufen, Dornbracht nebo Villeroy&Boch. V inspirativním prostředí navrženém studiem DAM architekti se vize přeměňují v intenzivní zážitek. V rámci spolupráce s výrobcem luxusních kuchyní Bulthaup rozšířila společnost ELITEBATH + KITCHEN svou nabídku moderního zařízení, které prezentuje také ve svém druhém karlínském showroomu.

Vitra

Švýcarská Vitra patří mezi přední světové výrobce bytového a kancelářského nábytku. Ve svém portfoliu má tato značka ikonické kousky, jako jsou Panton Chair, kolekci židlí Eames Plastic Chair nebo křeslo Lounge Chair. Karlínský showroom s jemnými průhledy a vrstvami navrhla známá švédská architektka Pernilla Ohrstedt. Díky použití měkkých kulis mají jednolivé scény dynamiku a vynikne tak čistota a elegance nábytku určeného pro kancelářské a developerské projekty. Vedle sezónních kolekcí a různých kompozic je součástí showroomu také venkovní dvorek s kavárnou.

U1 lighting

U1 je původem brněnská firma vyrábějící nábytek a dodávající interiéry, včetně svítidel. Firma zastupuje na českém trhu evropské výrobce svítidel a pro svůj pražský showroom si vybrala administrativní budovu Five by Skanska na Smíchově. Návrh reprezentativních prostor, kde si světla navzájem nebudou konkurovat, navrhli architekti Vladimír Žák a Roman Vrtiška. Showroomu architekti nechali industriální charakter, surové zdivo, podhledové betony a vsadili na zdvojenou plechovou podlahu.

STOPKA

Společnost STOPKA se specializuje na špičkové rezidenční projekty a nabízí zákazníkům nábytek a interiérové doplňky světových značek. Realizované interiéry ve spolupráci s renomovanými architekty jsou funkční, estetické a nadčasové. V Praze má tato firma pobočky hned dvě, obě v Klimentské ulici. V novějších prostorách jsou vystaveny produkty italských značek Minotti nebo Armani Casa, zatímco v původním showroomu jsou zastoupeny německé renomované značky, například spotřebiče Miele, kuchyně SieMatic, sedačky, postele i šatny.

Artemide

Luxusní italská svítidla Artemide charakterizuje kromě vysoké kvality designu také precizní technické provedení. Sortiment svítidel a osvětlovacích systémů Artemide je široký, zahrnuje interiérová svítidla z klasické kolekce Artemide, ručně vyráběná skleněná svítidla Artemide COLLEZIONI nebo venkovní svítidla NORD LIGHT. Svítidla jsou umístěna například ve sbírkách Muzea moderního umění v New Yorku. Stolní lampy, nástěnná svítidla a další kousky navržené světovými designéry a architekty se nachází v showroomu v Myslíkově ulici.

Konsepti

Produkty značky Konsepti se vyznačují autentickým designem, kvalitním materiálem, poctivým zpracováním a především silným příběhem. Ikonický nábytek značek B&B Italia, Knoll, Cassina, Vitra, Moroso a další je umístěn v holešovickém centru designu – areálu bývalé továrny Holport. Vedle tohoto hlavního showroomu je možné si originální design prohlédnout také v Kartell Flagship Store v Revoluční ulici,  D1ONE v Čestlicích nebo v Brně a Bratislavě.

Delta Light

Belgická firma Delta Light se věnuje navrhování a výrobě architektonického osvětlení již od roku 1989. Pro svůj inovativní světelný design jsou tato světla uznávaná po celém světě. Vyváženost, elegance, funkčnost a design světel vynikají jak v interiéru, tak v exteriéru. V nuselském showroomu na náměstí Bratří Synků jsou prezentovány ukázky svítidel amorfních tvarů s minimalistickým designem, jejichž cílem je především perfektně osvětlit prostor a navodit komfort interiéru. Rozhovor s Eugenem Maletičem jsme publikovali zde.

Atelier Manuall

Atelier Manuall  zastupuje kuchyně Arclinea, nábytek Molteni&C, Edra, Zanotta nebo Tribù. Ateliér se soustředí také na přípravu a realizaci interiérů. Mezi jejich realizacemi najdeme například Restauraci Peperoncino na Letné nebo interiéry bytů projektu Šárecký dvůr. Dále se ve svém showroomu v centru Prahy věnují výstavám a prodeji umění.

Designpropaganda

Designový nábytek a doplňky značek Normann Copenhagen, Kartell, Vitra nebo Artemide má ve svém sortimentu prodejce Designpropaganda. Nabízené značky spojuje především nadčasový design, kvalitní materiál a prvotřídní zpracování. Součástí širokého portfolia jsou produkty pro zařízení bytů, domů, kanceláří, ale také kaváren nebo obchodů. Vedle prezentace výrobků ve vinohradském showroomu nabízí Designpropaganda také zapůjčení nebo pronájem nábytku od předních světových designérů.

Více designových interiérů:

Nasajte ducha vinoték a vináren

Špetka Asie na Žižkově

Hotely, kde si ustelete s designem

Retail prostory stylově

Nadčasový a krásný design z Monobrandu

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU