Bugatti Spartacus

SUV koncept Bugatti

Bugatti Spartacus

Značky luxusních automobilů se čím dál častěji uchylují i k SUV modelovým řadám automobilů. Když Lamborghini debutovalo svým prvním SUV vozem Urus, překvapilo to nejednoho motorového nadšence. Přichází na řadu i Bugatti? Podívejte se na nový koncept SUV – model Bugatti Spartacus.

Bugatti již dlouho nabízí jen jeden model. Po karbonovém Bugatti EB 110 z devadesátých let a slavném Veyronu, přišel v roce 2016 jeho nástupce Chiron. Fanoušci značky a designéři volají po rozšíření nabídky, kterou by po vzoru například již zmiňovaného Lamborghini, mohlo doplnit SUV.

Designér Sajdin Osmancevic, který pracuje od roku 2016 i pro Škoda Auto, navrhl koncept SUV Spartacus a jen s těžkým srdcem se musí dodat, že se doopravdy jedná jen o koncept. Šéf Bugatti Stephan Winkelmann dokonce možnost SUV vozu od Bugatti odmítá, protože se SUV prý nehodí k image značky.

Osmanceviv ovšem skvěle zvládl zakomponovat všechny prvky typického Bugatti. Současně Spartacus nevypadá jen jako předělaný Veyron nebo Chiron. Sdílí stejnou DNA a jeho design působí zcela přirozeně jako další přírůstek do Bugatti rodiny.

Charakteristická kombinace modré a černé barvy není to jediné, co vám jasně říká, že tohle je Bugatti. Ikonická maska chladiče ve tvaru podkovy, oblá záď, úzké světlomety, karbonové detaily i kamery namísto zpětných zrcátek. To vše křičí Bugatti.

Koncept Spartacus sice nepracuje s pohonem, ale je snadné si představit, že pokud by se Sparactus přece jen stal skutečností, mohl by mu pod kapotou odpočívat šestnácti válec z Bugatti Chiron.

I když je druhý model pro budoucnost značky Bugatti nutností, SUV to opravdu asi bohužel nebude. Nové Bugatti Divo vycházející z Chironu se již nyní dostává k prvním z celkových 40 zákazníkům. Co čeká Bugatti dál? Možná se dočkáme i elektro pohonu.

Více z rubriky Art:

Světový trh s uměním v roce 2019

Změní se aukční domy?

Do Winternitzovy vily z domova

Post apokalyptická BMW R9T

Bugatti Spartacus

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se

NAHORU