Anežka meets ARCHIZOOM

Vánoční večírek mezi klášterními zdmi

Tanec Julie Kubrychtové, foto: Martin Menšík

Když se sejdou architekti, architektky, designéři, designérky a naši partneři na tak krásném místě, jako je Anežský klášter, nemůže to dopadnout jinak než… skvěle.

ARCHIZOOM letos slaví tři roky, toto výročí jsme na jaře oslavili v The Chemistry Gallery. Fakticky jsme však ARCHIZOOM spustili naživo přesně před třemi lety: na začátku prosince 2019. Od té doby jsme nejen s časopisem, ale s celým Idealabem, který ho vydává, ušli velký kus cesty. S blížícími Vánocemi jsme se tak rozhodli opět slavit. Místo setkání? Kavárna a bar Anežka v komplexu Anežského kláštera. Program setkání: prohlídka kláštera, tanec, hudba, dobré jídlo i pití.

Sklepení osvícené tancem

Tanečnice Julie Kubrychtová v gotickém sklepě Anežského kláštera proměnila skladbu Neo od Christiana Loflera ve světelně hudební zážitek. K tomu naši hosté kreslili a skicovali na sklovláknité  tapety ADFORNS Novelio a jeden z nich si odnesl designovou lampu Minitopo, kterou v roce 1970 pro značku Stilnovo navrhl slavný designér Joe Colombo. Svítidlo vítězi předal partner večera, světelné studio Šajn. Lampu, jež tvarem připomíná automobilovou karosérii, navrhl designér pro svícení na rýsovací prkno – pro architekty ideální dar.

Vánoční skici

 

Trocha čísel

Za tři roky jsme publikovali 657 článků, 111 rozhovorů, což jsou čistým aritmetickým průměrem 3 rozhovory měsíčně. To je i to hlavní, co nás odlišuje od jiných webů o architektuře. Potkáváme se s architekty, natáčíme s nimi rozhovory, podcasty a videa. S řadou našich hostů z Anežského kláštera jsme se potkali nejen na večírku, ale i před kamerami osobně. Když budeme dál pokračovat ve statistice: za tři roky jsme publikovali 121 vlastních videí a 56 podcastů. A celý obsah posíláme každé pondělí newsletterem, kde dovedeme být také poměrně exaktní. Když jsme spočetli všechny vydané newslettery a počty adresátů, je to celkem přes 1 200 000 mailů, které jsme za ty tři roky odeslali.

Poděkování

Důležitý je obsah. A ten stojí spoustu času a financí, proto jsme moc rádi, že máme skvělé partnery. To jsou firmy, které nás podporují a jejichž loga vidíte na hlavní straně ARCHIZOOM. Na večírku s námi byly dvě z nich: firma Saint-Gobain ADFORS a světelné studio Šajn.

A co nás čeká příští rok?

Dvě tištěné knihy, které bychom rádi stihli vydat hned v prvním čtvrtletí 2023. Téma a obsah si zatím necháme pro sebe (bude to naše novoroční překvapení). Další novinkou je vlastní podcastové studio, které jsme na Břevnově konečně dokončili a kde od ledna začneme nahrávat vlastní podcasty. Novinek máme spoustu, stejně jako dobrých zpráv. Budeme rádi, když nás budete i nadále sladovat, odebírat newsletter a dorazíte na další večírek, třeba už na jaře.

Fotogalerie:

Čtěte také:

Oslavili jsme tři roky

Další články:

Bar jako oltář

Robert Konieczny: Vytvářet něco nového a lepšího chce odvahu

Měli bychom se zamyslet, kolik prostoru potřebujeme

Láska ke dřevu jako hnací motor

Chytré skříňky inspirované Mondrianem

Lockery jako významná součást moderních kanceláří

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU