Nekompromisní architektonický web

Ateliér OOOOX má nový web, který nadchne

OOOOX

Radka Valová ze studia OOOOX představuje v novém dílu podcastu The World of OOOOX nový web a mluví i o marketingu a brandu ve světě architektury. Čím je nový web výjimečný a čím se OOOOX odlišuje?

Proč je důležitý marketing architektury?

I to Radka Valová rozvádí v pořadí již 9. dílu podcastu The World of OOOOX. Před měsícem spustili nový web, který se vymaňuje za zažitého konceptu architektonické prezentace. Stojí za ním obsáhlá uživatelská analýza webu, ale i odvaha bořit zvyklosti. I zahraniční a velmi známá architektonická studia prezentují svou tvorbu velmi konzervativně.

„Všichni architekti prezentují svoje realizace tak, že na web přidají fotografie, půdorysy a někdy i situace. Myslím, že pro klienty je taková komunikace vlastně úplně k ničemu. 2D výkresy umí číst jen málokdo. Je to prezentace pro jiné architekty, ale ne pro klienty. My nesoupeříme s architekty kdo má hezčí projekt, pracujeme pro koncové klienty“, popisuje Radka úvahu, se kterým tvořili nový web.

Interaktivní formát umožňuje návštěvníkovi vytvářet si vlastní moodboardy, listovat si inspiračními fotkami a postupně si udělat představu o tom, jaký interiér od OOOOX se mu nejvíce líbí, nebo přímo jaký chce navrhnout. Na webových stránkách OOOOX nenajdete žádné vizualizace. Naopak na něm najdete videa, která jsou pravdivější než fotografie a podcasty, které jsou živější než psaný text.

OOOOX

The World of OOOOX i na cestách

Kromě podcastů, blogu o architektuře, časopisu, či nového webu v OOOOX věnují spoustu času i cestování. Cestovatelský web torleidi vás vezme po celém světě. Na procházce vás budou provázet nejen krásné fotografie, ale i tipy co musíte jako milovníci architektury navštívit.

Přečtěte si více informací ze světa architektury:

Finále Adapterra Awards je zde

Letošní Designblok má svůj vizuál

Pro špičkové vizualizace nemusíte za hranice

Piet Oudolf ve Vitra Campusu

Jarní časopis The World of OOOOX

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU