Pro špičkové vizualizace nemusíte za hranice

Ta nejzajímavější studia z Česka

Architektonické vizualizace jsou dnes nedílnou součástí prezentování projektu. Za posledních sto let se tento obor, jako veškeré technologie, posouvá mílovými kroky. Co je dnes běžnou praxí, bylo před dvaceti lety na hranici reality a sci-fi. Chcete realistické vizualizace i pro vaše projekty? Takové nad kterými zůstává rozum stát můžete dostat i v Česku. V CG.academy pro vás připravili přehled těch nejzajímavějších českých vizualizačních studií.

monolot

Progresivní tým sídlící v pražských Holešovicích vznikl na začátku roku 2020 rebrandingem studia LAN. Vede ho zkušené trio: Jan Lankaš (LAN render), David Straka (Straka CGI) a Jakub Kolek, který stojí za podcastem RENDERtalk. Jejich tvorba je v Česku známá zejména díky jejich aktivní účasti v architektonických soutěží a pracím pro renomované ateliéry jako jsou CHYBIK+KRISTOF architekti nebo FormaFatal. Chcete fotorealistický vizuál své práce, který odborné porotě sebere dech? Možná je to právě monolot, díky kterému se to může splnit.

monolot, Praha

Polygoniq

Další pražské vizualizační studio Polygoniq se specializace na animace, VR, 3D a statické vizualizace. Zároveň neustále vyvíjí své vlastní 3D Blender modely. Pracujete při své tvorbě s modely z řady botaniq, traffiq či materialiq? V tom případě Polygoniq již znáte.

Polygoniq, Praha

FlyingArchitecture

Matúš Nedecký si díky své vášní k vizuálům a tvrdohlavosti vydobyl své místo na slunci. Z malého blogu a studentského vizualizačního studia se stalo plnohodnotné vzdělávací centrum a profesionální firma. FlyingArchitecture nabralo na velikosti a dnes se specializuje především na vizualizace futuristických a progresívních projektů. Důležitou součástí jejich aktivit je i vzdělávání komunity, v online i offline formátech..

FlyingArchitecture, Brno

Studio Horák

Vizualizace studia Horák můžete vidět po celé Praze. Reklamní vizualizace na nové developerské bydlení v metru je s největší pravděpodobností právě od nich. Spolupracují s předními architekty, designéry i developery jako jsou například Sekyra Group, Penta či PSN.

Studio Horák, Praha

Článek jsme převzali a upravili – je od našich kolegů z blogu CG.academy.


CG.academy

CG.academy je vzdělávací projekt pro architekty a designéry, 3D grafiky a studenty architektury , kteří chtějí být profesionály v tvorbě architektonické vizualizace a prezentace architektury.

CG.academy

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU