Letošní Designblok má svůj vizuál

Save the date!

Již dvaadvacátý ročník mezinárodního festivalu nábytku, módy, šperků a doplňků Designblok proběhne od 7. do 11. října.

Mekka designu tentokrát na Smíchově

Letošní Designblok byste na Výstavišti Praha hledali marně. Přehlídka toho nejlepšího designu bude probíhat v prostoru Gabriel Loci na Praze 5. Nové je i datum – posouvá se z tradičního konce října na začátek měsíce.

Tématem celého Designbloku je vášeň. Nový vizuál zachycuje mladé české tvůrce – Jana Plecháče, Barboru Procházkovou, Luisu Bělohlávkovou a duo Herrmann & Coufal. Grafickou stránku zpracovala Martina Černá ze studia Imagery. Další varianty vizuálu budou odhaleny s blížícím se startem Designbloku.

Vizuál letošního ročníku k tématu Vášeň odráží především vztah designérů k jejich práci. Každý ze čtyř tvůrců, které Salim Issa fotografoval, přistupuje ke své práci jinak. Barbora Procházková se zabývá udržitelností módy, Jan Plecháč přetavuje srdce v řemeslo, Eduard Herrmann a Matěj Coufal zkoumají fenomén Do It Yourself a Luisa Bělohlávková ukazuje, že někdy výzkum vede k zajímavým výsledkům. Přesto je jedno spojuje – vášeň pro smysl designu, perfektní provedení řemesla a krása, kterou vnáší do života. Věříme, že nadchnou a vzbudí zvědavost,“ popsal Jiří Macek, kreativní ředitel festivalu.

Programovou novinkou je mimo jiné výstava Design Helps umístěná ve veřejném prostoru pražské Kampy, která nabídne návštěvníkům návrhy a díla designérů, jejichž prostřednictvím design pomáhá v krizi v oblastech zdravotnictví, sociální péče nebo životního prostředí. Druhou novinkou je program Můj sen, který Designblok vyhlásil na podporu šuplíkových projektů designérů.

Vzhledem k letošní globální situaci jsme se rozhodli výrazně akcentovat české tvůrce a značky. Máme radost, že jsme mohli designérům splnit sny, na které doposud nebyl čas ani peníze – Můj sen představí díla realizovaná právě díky finanční podpoře Designbloku. Je neuvěřitelné, kolik nových projektů designérů i značek letos na Designbloku uvidíme. Je to důkazem síly českého designu, který i v nelehkých dobách nachází cestu, přichází s inovacemi a nedá se zastavit. Věříme, že Designblok proběhne v plné formě s výjimkou zahraničního programu, jenž letos nemůže být naplněn. Omezení se dotkla mezinárodní soutěže Diploma Selection a účasti zahraničních hvězd,“ popsala ředitelka Designbloku Jana Zielinski.

Více informací na: www.designblok.cz

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se

NAHORU