Mezi wow efektem a klidem

Jaké možnosti nabízí portfolio materiálů Antalis?

Oscars JW fabrik8, foto: Alex Shoots Buildings
Partnerský článekAntalis

Komerční interiéry, kavárny nebo kanceláře jsou pro architekty a interiérové designéry vždy výzvou a zároveň příležitostí, jak uplatnit svou kreativitu. Vytvořit design prostoru, který bude mít na návštěvníka a uživatele wow-efekt, anebo ho naopak uklidní a navodí atmosféru vhodnou pro daný typ aktivity, není jednoduché.

Interiérový design je především hra emocí, nálad a vhodně zvolených materiálů. ARCHIZOOM dlouhodobě prezentuje ty nejlepší tuzemské interiéry: ať už v seriálu Architekti kanceláří nebo samostatných profilech českých architektů. Jaké materiály jsou pro interiérový design dostupné? A jak s nimi pracovat? Představujeme široké portfolio materiálů Antalis.

Designové interiérové fólie

Pro kreativní práci architekta je dnes dostupná celá řada materiálů: od nátěrů, přes akustické prvky až po široké spektrum podlah a příček. Poznejte kreativní materiály pro práci v komerčních, bytových i hotelových interiérech: designové samolepící interiérové fólie s různými povrchovými úpravami a realistickými vzory, jejichž nabídka obsahuje devět kolekcí s 480 originálními dekory.

Antalis nabízí architektům portfolio materiálů, které se snadno a rychle aplikují na většinu povrchů a mohou pomoci v případě renovace, dekorace nebo rekonstrukce jakéhokoliv interiéru.
Dekorativní fólie na polepy skel lze aplikovat na všechny typy skleněných povrchů: okna, výlohy, skleněné příčky s různou mírou neprůhlednosti. Tyto moderní materiály najdou využití při návrhu kanceláří, hotelů, obchodů, ale i domácností. Celkem 62 dekorů v různých barevných odstínech, ale i tradiční dekory, jako je pískované sklo, geometrické, abstraktní, moderní nebo přírodní.

Od tapet k akustice

V interiérech jakéhokoliv typu se čím dál více znovu uplatňují tapety. Antalis má pro architekty v tomto  segmentu připravené široké portfolio tapet od nesamolepicích přes samolepicí, všechny potisknutelné jakýmkoliv motivem. V kavárnách, hotelech nebo retailových prostorech, kde potřebujeme prostřednictvím tapet navodit atmosféru, nebo vyřešit akustiku najdou uplatnění také Antalis tkaniny pohlcující hluk a šumy. Ty lze libovolně potisknout, sladit jejich dekor například s opět libovolně potisknutelnými potahovými látkami čalouněného nábytku, nebo naopak vytvořit dynamický kontrast.

Pro architekty a designéry, kteří navrhují kanceláře, restaurace, zasedací místnosti a další interiéry tohoto typu má Antalis připravené také akustické panely – rolety. Za zmínku stojí také Coala organza, tedy poloprůhledná samolepicí polyesterová tkanina, určená k zakrytí jakýchkoliv skleněných ploch. Filtruje sluneční záření a snižuje okolní teplotu při zachování soukromí v interiéru, aniž by zmenšovala výhled do exteriéru.

Perspex: neomezené možnosti

Architekti znají a rádi pracují s barevným akrylátovým sklem perspex. To je dostupné v široké škále odstínů, průhledností a tlouštěk. Materiál často používaný pro návrhy výstavních stánků a podobných prezentačních prvků má prakticky neomezené možnosti. Designéři ho rádi používají pro „wow-efekt“, který vyvolává. Samozřejmě dalších důležitým aspektem tohoto moderního materiálu je snadné opracování i instalace. Perspex je odolný vůči nárazu, otěru i poškrábání; jednoduše se udržuje i čistí.

Materiály Antalis pro interiérový design a architekturu jsou dostupné v široké škále barevností, povrchů a variant. Sledujte www.antalis.cz, nebo kontaktujte specialitu těchto materiálů pro architekty a designéry:

Ing. Daniela Boučková
Tel.: +420 704 959 543
E-mail: daniela.bouckova@antalis.com
www.antalis.cz

Čtěte také:

Antalis Interior Design Award 2022

Další články:

Měli bychom se zamyslet, kolik prostoru potřebujeme

Láska ke dřevu jako hnací motor

Chytré skříňky inspirované Mondrianem

Lockery jako významná součást moderních kanceláří

Jedinečnost v přirozenosti

Originalitě a kreativitě vstříc

Střední škola Českobrodská

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU