Letní sídlo pro celou rodinu

Nadčasový moderní dům na víkendy od DDAANN

Víkendová chalupa v moderním a čerstvém podání. Ateliér DDAANN vytvořil rodinné sídlo, které je útočištěm i tří generací najednou. Elegantní rezidence je obklopená krásnou přírodou. Louky a remízky poskytují dokonalý klid v přívětivé krajině střední Čech. Prarodiče, maminka s tatínkem a klidně i dvě děti, zde mohou trávit nejen každý víkend, ale také celé léto. Jak DDAANN zvládli dát všem dostatek prostoru, a zároveň navodit rodinnou pohodu?

Letní mír a klid

Dům je postaven z několika menších celků, které na sebe navazují. Každý však slouží k jinému účelu. Zábavné večery u krbu rodina tráví v centrální části domu. Krb se nachází v obývací místnosti, ta volně přechází v prostornou kuchyň a rodinnou jídelnu. Prostor je srdcem domu a místem potkávání se. Velká otevírací a posuvná okna umožňují plynulý vstup z obývací místnosti přímo do zahrady. Stvořené pro horké letní dny, grilování a večerní posezení.

Vlastní kout pro každého

Vytvořit společný rodinný prostor v multigeneračním domě na víkendy je základ. Kdo někdy pravidelně trávil víkendy s celou rodinnou, potvrdí, že možná ještě důležitější, je mít své soukromí. DDAANN dali každé generaci dostatek prostoru pro odpočinek. Prarodiče si mohou po večerech číst ve svém vlastním obývacím koutě, který je napojen na ložnici a hygienické zázemí. Rodiče mají k dispozici nejen prostornou ložnici a koupelnu, ale i pracovnu. Protože, bohužel, občas se musí pracovat i o víkendech. Pracovna se ale dá zároveň využít jako pokoj pro hosty. Rázem má toto moderní místo o ložnici navíc. Dětem patří království v druhém patře a mají tak krásný výhled do širokého okolí.

Vstup do domu je samostatným celkem, který doplňuje kůlna s dílnou, kryté stání a další technické zázemí. Z jižní strany na stavbu navazuje terasa, v jejímž rohu stojí malá větrná elektrárna. Na její sloup je navázáno lanoví pergoly, kterou brzy poroste zeleň.

Velkou výhodou tohoto moderního víkendového domu je velká zahrada – ta obklopuje celou rezidenci. Zahrada má zeleninové a bylinkové záhonky a také ovocné stromy, které již plodí ovoce. Za hranicí zahrady roste luční kvítí a vládne tu klid a mír.

Architektonické řešení:

Ateliér DDAANN

Realizace: 2019

Fotografie: 

Boysplaynice

 

Podívejte se na další krásné domy:

Rodinný dům Litvínovice - minimalismus v přesycenosti

Rákosův pavilon

Dům na Spořilově

Dům Prokop – domov do tří měsíců

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se

NAHORU