Netradiční výstavy II.

Netradiční exponáty

Říkáte si, že vaše firma výstavu uspořádat nemůže? Netradiční exponáty přitahují! Máme důkaz, že i podlahové krytiny mohou být umělecké dílo. O tom bude náš druhý díl miniseriálu „Netradiční výstavy“.

Zatím co v minulém díle byla unikátnost výstavy postavená na lokalitě, tentokrát se zaměříme přímo na exponáty. V roce 2018 se v kubistickém Domě U Černé Matky Boží v Praze otevřela expozice „Prostor potkává materiály“, v níž Tarkett, přední světový výrobce podlahových krytin, představil novinky pro daný rok.

Linoleum namísto Kubišty

Ano, čtete správně, hlavní roli v exponátech hrály podlahové krytiny. V interiérech domu od architekta Josefa Gočára byly vystaveny nejmodernější podlahové materiály od architektonické kolekce iD Mixonomi, oceněné Red Dot Award, přes koberce, linolea až po vinylové podlahy.

Klasické B2B netradičně

Namísto katalogů, vzorků a letáků – svěží a inovativní výstava. Navíc v jedinečných prostorách kubistického domu, architektonického stylu, který nás zapsal na mapu světové architektury (o unikátních lokalitách pro výstavy jsme psali zde).

Geometrické umění

Podlahové krytiny nebyly pouze na zemi. Největší rozruch způsobily prostorové exponáty a geometrické „obrazy, připomínající kubistickou tvorbu složené z jednotlivých druhů podlahových krytin. Velice oblíbený byl i interaktivní stůl – návštěvníci si z menších obrazců rozličných barev mohli složit svá vlastní umělecká díla.

Proč to funguje?

Je to nečekané. Je to zábavné. A hlavně je to krásné. Namísto nudného katalogu, živá výstava, kde si můžete sáhnout na vystavené netradiční exponáty a následně si ho pořídit například i domů.

Podívejte si i na video z vernisáže:

Přečtete si o dalších netradičních výstavách:

Výstavy na netradičních místech

Sdílet

Související články