Kanceláře roku 2019

Jak vypadají ty nejlepší kancelářské prostory? 

kancelářské prostory

Čtvrtý ročník soutěže Kanceláře roku zná své vítěze. Jak vypadají ty nejlepší kancelářské prostory? Prohlédněte si galerii všech devíti kategorií.

Poradenské kanceláře roku

V kategorii „Poradenské kanceláře roku“ zvítězila společnost Deloitte od architektonického studia Ateliér Kunc Architects. Interiér byl navržen tak, aby stíral rozdíl mezi klasickým pracovním prostředním a pocitem domácí pohody. Přízemí tvoří bohatě prosklené atrium, které navazuje na vekovní terasu. V atriu je i kavárna, která slouží jak zaměstnancům, tak klientům. Zcela novým prvkem pro Deloitte je coworkingová zóna, která plní všechny projektové a prezentační potřeby firmy. Důležitým interiérovým prvkem je točité designové schodiště, které prostorově propojuje přízemí atria a vstupní haly s coworkingovým patrem. Ateliér Kunc Architect založil a vede Michal Kunc, se kterým jsme točili toto video.

Kanceláře roku 21. století

Unikátní a inovativní prostředí pro své zaměstnance vytvořila DDB (od B2 Architecture) a zvítězila tak v kategorii „Kanceláře roku 21.století“. Hlavní designový koncept je založen na optické iluzi. Návštěvnící vstupují do DBB s pohledem na logo vytvořené v prostoru. Součástí návrh je také polokruhová místnost zvaná „War Room“, určena k brainstormingu. Celé kanceláře byly navrženy tak, aby podporovaly týmovou spolupráci a umožňovaly zaměstancům jak klid na práci, tak místo k odpočinku.

Hub & Co-working kanceláře roku

Americký coworking Wework je v Praze a dává o tom pořádně vědět. Se svým hubem na Národní 14 zvítězili v kategorii „Hub & Co-working kanceláře roku“. Nabízí vysoce funkční design a pohodovou komunitu. Na pěti patrech vznikly prostorné salonky, jedinečné konferenčí místnosti a soukromé kanceláře. Autorem je samotné WeWork Design Team Berlin.

Employee Friendly kanceláře roku

Titul nejvíc přátelské kanceláře si odnesla společnost JetBrains. O těchto kancelářích a použití pnutých fólií Barrisol jsme vám psali zde. Design kanceláří je z dílny architektonického studia YUAR.

Další kategorie

Finanční instituce kanceláře roku – Československá obchodní banka, a.s. od Chalupa architekti
IT kanceláře roku – NN IT HUB od Anety Coufalové
Kanceláře roku nad 5 000 m2 EYELEVEL od SHS architekti
Nejlepší regionální kanceláře roku – Schwan Cosmetics CR od ateliéru V kódu
Advokátní kanceláře roku – Mezinárodní advokátní kancelář WOLF THEISS od Petra Štolby
Speciální Cena poroty – Johnson & Johnson od architektonického studia STOPRO

Nová kategorie pro letošní rok „Cena poroty“ patří společnosti Johnson & Johnson, kterým nové kancelářské prostory navrhlo studio STOPRO. Odbornou porotou byly vybrány pro svůj naprosto jedinečný a unikátní přínos pro zaměstnance, architekturu a design.

Více o soutěži Kanceláře roku na www.kancelareroku.cz

Přečtěte si více o kancelářích:

Další články o kancelářských prostorech

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se

NAHORU