Rekonstrukce bytu ve Vysočanech

BARAAK Architekti vdechli pražskému bytu nový život

Kompletní rekonstrukce bytu v pražských Vysočanech byla svěřena do rukou Barbory Kopečné z ateliéru BARAAK Architekti. Jak rekonstruovat byt, který je v opravdu špatném stavu?

Nevyhovující dispozice

Byt dostala Barbora Kopečná v původním stavu – prostor nikdy neprošel žádnými úpravami. Každá generace má ovšem trochu jiné standarty bydlení. Naprosto nevyhovující byla například kuchyně či koupelna a velice tmavá byla střední hala. Ta nemá žádná okna a nenacházela tak dříve vhodné použití. Barbora tuto halu propojila s obývacím prostorem a vytvořila z ní jídelnu s kuchyňským koutem.

Do posledního koutu

Nevyužívaná hala se tímto propojením a použitím světlých barev proměnila v plnohodnotný prostor. Z toho nejtmavšího koutu bytu BARAAK vytvořili praktické skladové prostory. Zajímavým detailem je zasazení nových dřevěných dveří – jsou propojeny podlahovými a nástěnnými lištami. Na horní liště je po celém obvodu navíc umístěný LED pásek pro dostatečné osvětlení haly v zimním období.

Rekonstrukce se netýkala jen jídelny. Byt dostal i novou koupelnu, kuchyňský kout a WC. Všechny původní dveře byly nahrazeny novými: do hlavních prostor architekti zvolili dřevěné (vyrobené truhlářem) a do pomocných prostor (WC, pračka) ocelové.

Nedílnou součástí kompletní rekonstrukce bytu jsou i nové rozvody – a to jak elektřiny, tak i ZTI (vodovody a kanalizace). Proběhla i výměna radiátorů. Došlo i na podlahy – v bytě jsou nyní nové parkety a v kuchyni dekorativní dlažba.

Interiér bytu je jednoduše a vkusně zařízen převážně oblíbenou řadou nábytku Stockholm značky Ikea. Celá atmosféra bytu je dokreslena barevným provedením – kombinace dubu, bílých dveří, světle šedých stěn a černých a dřevěných doplňků.

Atelier BARAAK

Barbora Kopečná BARAAK archizoom

Založila v roce 2018 Ing. arch. Barbora Kopečná společně se dvěma kolegy. Soustředí se na navrhování rodinných domů a vil. Barbora studovala architekturu v německém Aachenu a na pražské Fakultě architektury ČVUT. Před založením ateliéru BARAAK působila v ateliérech A69, Olgoj Chorchoj a KOOA. www.baraak.cz

 

Architektonické řešení:

Ing. arch. Barbora Kopečná / Baraak Architekti

 

Přečtěte si také:

Rodinný dům Litvínovice

Rodinný dům Radimovice

Dům Prokop - domov do tří měsíců

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se

NAHORU