Dvě stě jedenáct promyšlených prostor

Soutěž Interiér roku zná všechny přihlášené projekty

Byt E07 navržený ateliérem MALFINIO a přihlášený do kategorie Rekonstrukce. Foto: Boys Play Nice

Osmnáctičlenná mezioborová porota složená z architektů, designérů, publicistů a dalších profesí bude letos vybírat vítěze z více než dvou stovek realizací. Kromě soukromých interiérů autoři do soutěže Interiér roku přihlásili třeba kapli a Nejvyšší soud, ale také restaurace, obchody či zajímavé kanceláře. Všechny musely být dokončeny v roce 2022.

Jak říká zakladatel a ředitel soutěže Petr Tschakert, soutěž je lakmusovým papírkem soudobých vývojových trendů: „Přes mnohé předpovědi o hromadném úniku většiny zaměstnanců na home office se jakýkoli útlum v oblasti kanceláří nepotvrdil. Naopak, letos jich soutěží ještě víc než vloni,“ usmívá se.

Byty, kaple, filharmonie

Od založení soutěže prošlo pod rukama jejích porotců již 1 407 interiérů. Ačkoli dominují soukromé byty, mezi přihlášenými projekty se vedle zmíněné farní kaple sv. Františka v Morašicích u Litomyšle zařadil například jednací sál brněnského Nejvyššího soudu nebo edukační centrum České filharmonie v pražském Rudolfinu.

Výsledky soutěže Interiér roku se stanou vrcholem mezinárodního kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum. Interiér roku má deset kategorií, kromě soukromých a veřejných interiérů třeba také cenu veřejnosti nebo novinářů.

Slavnostní vyhlášení sedmého ročníku soutěže proběhne v úterý 16. května 2023 v pražském Centru současného umění DOX. 

Další články:

Byt výtvarnice a architekta

Tam, kde vzniká hudba

Malfinio

Atelier SAD

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU