Loft s industriálním dotekem

Nuselské bydlení od Mooza architecture

Malý loft v pražských Nuslích je umístěn v rekonstruovaném objektu bývalé továrny Regula. Díky jeho poloze a charakteru budovy z něj dýchá industriální atmosféra, kterou architekt Štěpán Svejkovský ze studia Mooza architecture využil a dále s ní v návrhu pracoval. Zachoval otevřený a vzdušný prostor, který současně disponuje veřejnou i soukromou zónou.

Průmyslový nádech

Industriální dotek do prostoru vnáší vysoké stropy a viditelné trámy. V developerském bytě si klient již zvolil podlahové povrchy, zařízeny byly také kuchyň s koupelnou. Spolupráce architektů a klienta však probíhala od prvních půdorysných myšlenek až po poslední rozmístění obrazů na stěnách a výběr textilií.

Multifunkční knihovna

Celý prostor je rozdělen úložným prostorem, který je z jedné strany knihovnou a z té druhé šatní skříní. Knihovna, která je otevřena do veřejné části kuchyně s obývacím pokojem, je dominantním prvkem v celém bytě. V centru kraluje kuchyňský ostrůvek, který objímá středový nosný sloup. Tuto část dispozice lze využít pro rozšíření pracovní plochy kuchyně a dále také pro posezení na barových židličkách ve větším počtu přátel.

Nábytkový prvek knihovny v sobě ukrývá také šatní skříň orientovanou do soukromé části s ložnicí a pracovnou. Zde je umístěna manželská postel a pracovní kout. Nábytek je vytvořen na míru v neutrálních světlých barvách, které kontrastují s antracitovými a černými ocelovými prvky. Z oceli je manželská postel s nočními stolky, pracovní stůl, ale také šatní tyč ve vstupní hale nebo podnoží pod jídelním stolem.

Sdílený smysl pro design a cit pro detail

Prostor je do detailů přizpůsoben potřebám pro pohodlné a příjemné bydlení. Úložný prostor v ostrůvku je na kolečkách, proto je jej možné libovolně přesouvat. Na ostrůvek dále navazuje skleněný jídelní stůl, který je stejně jako ostatní nábytkové díly podepřen ocelovou konstrukcí. Zbytek doplňků je v pastelových a přírodních barvách.

„Klient interiér doplnil vlastní zásobou knih, velkým množstvím květin a autorskými grafikami, které dávají bytu jedinečnou atmosféru,“ dodává architekt Štěpán Svejkovský. 

Architektonické řešení: Ing.arch. Štěpán Svejkovský // Mooza Architecture

Rok realizace: 2019

Fotografie: Tomáš Hejzlar

 

Prohlédněte si další krásné interiéry:

Malý byt, velké možnosti

Café Re:public

Kanceláře Dentsu

Apartmán na svahu

Holešovický byt od boq architekti

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se

NAHORU