Apartmán na svahu

Náhradní domov od Tulipdesign

Většina z nás si stále pamatuje levné, a ne příliš kvalitní horské apartmány, do kterých jsme jezdili na lyžařské výcviky se školou či zimní dovolenou s rodinou. Naštěstí se kvalita ubytování na horách za posledních pár let výrazně zlepšila. Interiér horského apartmánu od Petry Švirga ze studia Tulipdesign je toho důkazem.

Na střeše Čech

Apartmán se nachází v nejvýše položené obci v ČR, v Mísečkách. Je to poetické místo bez aut a komerce. Z apartmánu je nádherný výhled do hor okolo, velkými francouzskými okny. Zadání investora bylo vytvořit místo pro pohodlnou dovolenou rodiny se dvěma až čtyřmi dětmi.

Jako doma

Apartmán má ložnici, kde je velká manželská postel a také dvoupatrová palanda pro děti a komody na uložení věcí. Menším oknem je výhled na lyžařský svah. Ve společenské místnosti je pohovka pro plnohodnotné, každodenní spaní (po rozložení je uvnitř kvalitní matrace). Dále zde najdete křesílka se stolky na dobroty, jídelní stůl pro 6 osob a menší kuchyňskou linku. Ta obsahuje vše, co je třeba – myčku nádobí, troubu, ledničku… K ukládání bund a větších věcí je v zádveří velká šatní skříň.

Designérka Petra Švirga vytvořila čistý, moderní, a hlavně praktický prostor. Po dni stráveném na svahu či na horské túře je apartmán skvělým náhradním domovem. Nábytek je z přírodních materiálů, byl použit dub a jasan. Železo je použito na palandě a stolcích a dojem doplňují příjemné textilie, doplněné polštáři a dekami. Barevně vyniká dřevo a bílá barva s akcenty šedé a starorůžové. V těchto odstínech je vybavená i kuchyň.

Protože se jedná o prostor k pronájmu, jako hlavní dekoraci Petra použila fotografie lesních zvířat. Okna jsou zdobená voálovými záclonami a hutnými závěsy zajištující soukromí. Nejoblíbenější je z celého prostoru jasanový stůl se šesti židlemi. Je příjemný na dotek a všichni si ho hned zamilují. Oblíbená jsou i lehká křesílka, která snadno natočíte na televizi, nebo naopak na pohovku při společných chvílích.


Architektonické řešení:

Petra Švirga / Tulipdesign

 

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU