Holešovický byt od boq architekti

boq architekti

Interiér do novostavby v pražských Holešovicích realizovali pro mladý pár boq architekti. Vytvořili pro ně klidnou oázu v jejich jinak rušném životě.

Hravá žlutá

Celý interiér protíná oblíbená barva majitelky – hořčicově žlutá. Ta tvoří výrazný barevný akcent a ostatní barvy v interiéru museli být výrazně klidnější. Proto zde najdeme tlumené odstíny antracitově šedé a černé barvy. Tyto barvy uklidňují a doplňují veselejší a živější žlutou.

Odlehčená kuchyň

Dalším výrazným prvkem interiéru je ocel. Chladnou ocel najdeme opět v celém interiéru a vyskytuje se zde v několika podobách. Najdeme ji například na nástěnných policích tvořících knihovnu. Na míru dělané ocelové stolové nohy byly použity jako opora kuchyňského ostrůvku. Ostrůvek tak nesahá až k zemi a celkově interiér odlehčuje a spojuje kuchyň s obytným prostorem. Další antracitové ocelové prvky najdeme na mobilním nábytku, stole, židlích, konferenčním stolu a na svítidlech.

boq architekti u bytu nemuseli měnit dispozice. Obytnému prostoru dominuje černá kuchyně s odlehčeným pracovním ostrůvkem. Na kuchyň navazuje minimalistická knihovna. Veškerý nábytek byl navržen na míru a klíčová zde byla spolupráce s výborným truhlářem, která se odrazila na vysoké kvalitně provedení interiéru.

Biják v obýváku

Na přání majitelů je zde co nejméně rušivých prvků, interiér je jednoduchý a nepočítá například ani s televizí. Namísto toho je v rámci obývací stěny zabudované projekční plátno. Byt je vybaven chytrou elektroinstalací a díky práce s barevným podsvícením a osvětlením celého pokoje rychle zapomenete, že se na film nekoukáte v kině, ale z pohodlí domova.

Všechen vestavěný nábytek je jednoduchý a účelný. Ať už je to sezení pro pohodlné přezutí v předsíni, nebo dvojlůžko s knihovnou a nočním stolkem v ložnici, jedná se o niky zasazené do nábytkových sestav.

 


Architektonické řešení: boq architekti/ ing. arch. Miroslav Stach, ing. arch. Jana Stachová

Rok realizace: 2019

Fotografie: MgA. Tomáš Dittrich

 

Prohlédněte si další krásné interiéry:

Cafe Smoo

Malý byt na Kampě

Kanceláře Dentsu

Dvakrát bydlení od Nedvěd Architekti

Apartmán na svahu od Tulipdesign

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU