Cafe Smoo

Některé dny musí začínat kávou. V Příbrami si na ní nyní můžete zajít i do Cafe Smoo. Uvítá vás nekompromisní interiér od ateliéru Karnet, Lukáš Architekti.

Jako presso bez mléka

Interiér nové příbramské kavárny  je navržen s důrazem na poctivost a pravdivost materiálů. Zapomeňte na lamino či kopie dřeva. Mísí se zde černá, bílá, cihla, pozink a překližka. Interiér je nekompromisní, jako presso bez mléka. Při stavbě byla odhalena původní cihlová zeď, kterou bez dlouhého váhání architekti přiznali a plně zapracovali do návrhu. Aby barový pult působil industriálně a minimalisticky, je obložen pozinkovaným vlnitým plechem.

Hra s barvou a světlem

Rafinovaný detail dodává interiéru speciální box s barevným akcentem pro zvláštní příležitosti. Je polouzavřený a má zcela jinou atmosféru než zbytek prostoru. Část obkladů je namořena do růžova a vzniká tak nezvyklý světelný efekt. Lavice a další nábytek je z překližky. Cafe Smoo je důkazem, že krásné kavárny najdete i mimo větší krajská města. Takže, kávu černou nebo s mlékem?

Architektonické řešení: Karnet, Lukáš, architekti

Lokalita: Cafe Smoo, Legionářů 423, Příbram

Rok: 2019

Fotografie: Petr Polák


Karnet, Lukáš, architekti

Architektonické studio působící mezi Prahou, Libercem a Příbramí bylo založeno v roce 2018. Zakladatelé Michael Karnet a Jiří Lukáš jsou oba absolventi Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci. Studio se zabývá navrhováním prostorů všech měřítek, od interiérů přes rodinné a bytové domy po urbanistické studie. Relativně mladí architekti si zakládají na pečlivě provedené práci, netradičních nápadech a progresivní formě.

 

Podívejte se na další krásné interiéry:

Kanceláře Dentsu

Mezi kontejnerem a oblohou

Apartmán na svahu

 

 

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se

NAHORU