Výstava Božská komedie od Radky Bodzewicz

V nové Bold Gallery

Radka Bodzewicz bold gallery archizoom

Nová Bold Gallery otevírá poprvé své dveře a zve na autorskou výstavu experimentální malířky Radky Bodzewicz. Již 28. května v pražských Holešovicích.

Živé Holešovice

Holešovická art scéna se rozrůstá po DOX a Trafo Gallery, o další prostor aktuálního umění. Bold Gallery patří renomovanému galeristovi a majiteli aukčního domu Arcimboldo, Oldřichu Hejtmákovi. Ten založením Bold Gallery posouvá těžiště uznávané galerie Arcimboldo k současnému umění. Pro svůj start si vybral tvorbu mimořádně talentované, originální a mladé umělkyně Radky Bodzewicz.

Živé obrazy

Radka Bodzewicz připravila speciálně pro Bold Gallery výstavu na motivy Danteho Božské komedie. Cestu skrz tři etapy posmrtného bytí – Peklo, Očistec a Ráj prezentuje jako emotivní a psychický stav a vztahuje jí k dnešní každodennosti. Zcela unikátní je spojení výtvarných děl a virtuální reality, díky které obrazy doslova ožívají kolem vás. Za pomocí aplikace Artvive se tradiční malba mění v živé umění. Radka Bodzewicz i nová Bold Gallery ukazují, že jejich vnímání současného světa je moderní, ale nerezignuje na historii.


Výstava Božská Komedie – Radka Bodzewicz

Bold Gallery: U Měšťanského pivovaru 6a, Praha 7

Od 28. května do 4. července

Přečtěte si více o kultuře:

Světový trh s uměním v roce 2019

Do Winternitzovy vily z domova

Bruce Sterling: Vytváření věcí

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU