ARCHIZOOMING 7. díl / Jana Zielinski & Jiří Macek

Příští týden startuje 25. ročník Designbloku

Jana Zielinski a Jiří Macek založili největší středoevropskou přehlídku Designblok před 25 lety.

Nejen o vývoji této přehlídky, ale i českém designu byl tento díl podcastu ARCHIZOOMING. Letošní 25. ročník Designbloku se odehraje ve Veletržním paláci, Uměleckoprůmyslovém museu v Praze a na Pražském hradě.

Tématem jubilejního ročníku mezinárodního festivalu designu je CESTA Největší přehlídka designu a módy ve střední Evropě propukne od 4. do. 8. října 2023 ve dvou velkolepých výstavních domech v Praze.
Česká společnost a s ní i autorský design ušly za uplynulé čtvrtstoletí kus cesty. Od otázek, co je design a k čemu vlastně slouží, jsme se přes nastartování spolupráce mezi designéry a průmyslem dostali do situace, kdy je kvalitní design nejen výraznou konkurenční výhodou, ale také žádaným prostředkem při řešení každodenních situací i podstatně komplikovanějších společenských a environmentálních otázek. Z akce pro nadšence se stala jedna z hlavních kulturních událostí sezóny, v rámci níž se do Prahy tradičně sjíždějí přední umělci, kurátoři, sběratelé i novináři z celého světa, kteří na našem festivalu hledají svěží inspiraci a kontakty, ale také obchodní příležitosti.

Designblok slaví 25. let a zavítá i na Hrad

První Designblok se konal už v roce 1999 a s nadsázkou si proto troufám tvrdit, že 21. století je – kromě jiného – stoletím českého designu. Tak jako má forma následovat funkci, design a český průmysl konečně následuje poptávku spotřebitelů po lepších a kvalitnějších výrobcích, která navzdory všem uplynulým krizím roste,“ říká Jana Zielinski, zakladatelka a ředitelka Designbloku a dodává: „Jubilejní Designblok letos na podzim rozproudí dva významné chrámy českého výtvarného umění a designu – poprvé obsadí Veletržní palác a již potřetí Uměleckoprůmyslové museum v Praze.“

***

Předchozí díly videopodcastu ARCHIZOOMING

6. díl: Petr Tej

5. díl: Marcela Steinbachová

4. díl: Andrea Jašková   

3. díl: David Dražil 

2. díl: Pasta Oner

1. díl: Ferdinand Leffler

Seriál ARCHIZOOMING vás provádí světem PR a marketingu v architektuře a designu.
Připojte se k naší LinkedIn skupině PR a marketing v architektuře 👉 https://www.linkedin.com/groups/9070980

Kde najdete zakladatele Designbloku?
Na webu:
https://www.designblok.cz
🔥 Odběr kanálu ARCHIZOOM na YouTube: @archizoomcz
⭐️ Máte doma naši knihu TINY HOUSE: Průvodce krajinou minimalistického bydlení?
První česká publikace o tiny house a minimalistickém bydlení má eshop
https://shop.archizoom.cz

📸 Produkce podcastu: IDEALAB CZ 🔗 https://www.idealab.cz

Sdílet

Související články