ARCHIZOOMING 6. díl: Petr Tej / Lávka Hol-Ka

Šestý díl podcastu o marketingu a PR v architektuře

Lávka Hol-ka spojující Holešovice a Karlín je minimalistické a velmi elegantní stavební dílo přes Vltavu. V dalším dílu seriálu ARCHIZOOMING jsme se potkali s Petrem Tejem, který ji se svými kolegy Markem Blankem a Janem Mourkem navrhl.

Petr Tej je architekt a mostní inženýr. Věnuje se navrhování mostů a lávek. Vystudoval Školu architektury na pražské AVU u Emila Přikryla, Fakultu architektury ČVUT u Aleny Šrámkové a obor Mostní konstrukce na Fakultě stavební ČVUT. Pracuje jako vedoucí oddělení mostních konstrukcí na Kloknerově ústavu ČVUT v Praze a společně s Janem Mourkem a Oto Melterem založil studio Bridge Structures.

V dalším dílu podcastu ARCHIZOOMING jsme vedli rozhovor s Petrem Tejem především proto, že před pár měsíci byla otevřena Štvanická lávka v Praze spojující Holešovice a Karlín. Lávka mezi dvěma městskými částmi byla otevřena na konci letošního července.

Štvanická Hol-Ka aneb nová lávka přes Vltavu

Podle nás to je výrazné a silné stavební a architektonické dílo. Petr Tej jej navrhl společně s Markem Blankem a Janem Mourkem a součástí lávky jsou i díla sochařů Jana Hendrycha a Aleše Hvízdala.

V podcastu ARCHIZOOMING přibližujeme cestu k úspěchu a Štvanická lávka rozhodně úspěchem je. Zveme vás k poslechu celého příběhu.

Předchozí díly videopodcastu ARCHIZOOMING

5. díl: Marcela Steinbachová

4. díl: Andrea Jašková   

3. díl: David Dražil 

2. díl: Pasta Oner

1. díl: Ferdinand Leffler

Seriál ARCHIZOOMING vás provádí světem PR a marketingu v architektuře a designu.
Připojte se k naší LinkedIn skupině PR a marketing v architektuře 👉 https://www.linkedin.com/groups/9070980

⭐️ Máte doma naši knihu TINY HOUSE: Průvodce krajinou minimalistického bydlení?
První česká publikace o tiny house a minimalistickém bydlení má e-shop.

👉 Produkce podcastu: IDEALAB

Sdílet

Související články