Akustika pro architekturu a interiéry

David Horecký ze společnosti Ecophon o akustice v architektuře

Naším hostem v podcastu Architekti kanceláří byl David Horecký ze společnosti Saint-Gobain Ecophon.

Saint-Gobain Ecophon vyvíjí, vyrábí a dodává akustické výrobky a systémy, které přispívají k dobrému pracovnímu prostředí tím, že zvyšují pohodlí, celkový komfort a výkony lidí. Příslib „A sound effect on people“, tedy působení zvuku na lidi, je ústředním bodem všeho, co v Ecophonu dělají.

Od kanceláří ke zdravotnictví

Ecophon je předním světovým výrobcem a dodavatelem akustických materiálů a řešení. Má velmi široké portfolio: od různých řešení z stropních instalací, přes stěnová až po řešení například pro kanceláře.
Akustika se v dnešní době čím dál častěji řeší také v různých zdravotnických a školských zařízeních,“ říká David a přibližuje řešení Ecophon, použitá v různých realizacích.
Jedním z nich je i Centrum duševní rehabilitace v Berouně. Tam Ecophon řešil hned několik prostorů z hlediska akustiky: rehabilitační bazén, prostor rehabilitačního bazénu, prostor rehabilitační tělocvičny a také velké vstupní lobby. „Tady jsme využili jeden z našich posledních produktů – akustickou omítku. A myslím, že velmi úspěšně,“ říká v našem rozhovoru David Horecký.

Akustické omítky

A jak taková akustická omítka funguje? Jak se ní pracuje v rámci interiéru? David Horecký v našem rozhovoru přibližuje tento unikátní produkt na bázi skelného vlákna. Nejen o akustických absorbérech, ale také o designu interiérů, který je pro architekty důležitý, jsme se bavili v podcastu Focus.

Akustické omítky mají neomezené barevné možnosti „Naše omítka se vyrábí v Dánsku a pokud má zákazník nebo investor požadavek na nějakou barevnou kombinaci, dokážeme dodat v podstatě cokoliv,“ říká David Horecký.

Jaké budou podle vás v nejbližších letech nebo v nejbližší době trendy akustice? Co by měli čeští architekti a interiéroví designéři brát v potaz z hlediska budoucích norem? A jak se bude trh z hlediska interiérů a akustiky vyvíjet? I na toto téma jsme v rozhovoru zabrousili.

Akustické omítky Ecophon si prohlédněte zde.

Společnost Ecophon má obchodní jednotky ve 20 zemích, zastoupení v dalších 30 zemích po celém světě a zaměstnává přibližně 1100 lidí. Sídlo společnosti se nachází v Hyllinge, poblíž Helsingborgu ve Švédsku. Společnost Ecophon je součástí nadnárodní skupiny Saint-Gobain.


Seriál Architekti kanceláří:

Architekti kanceláří: Studio Reaktor

Michal Kunc & Michal Matějíček

Lukáš Janáč / YUAR architects

Marek Chalupa o nové budově ČSOB

Miroslav Krátký a Tomáš Cieśla / archicraft

Sdílet

Související články