Kanceláře firmy Melowntech od studia AEIOU

S impozantním výhledem na Vltavu

studio AEIOU

Na konci srpna 2020 byla dokončena rekonstrukce kanceláří společnosti Melown Technologies SE navržených studiem AEIOU z Brna. Melown Technologies SE je high-tech společnost zaměřená na vývoj fotogrammetrické technologie pro vytváření a vizualizaci 3D modelů městské a přírodní krajiny.

Celá myšlenka rekonstrukce a rozšíření kanceláří vznikla po tom, co byl Melowntech akvizován mezinárodní korporací Hexagon a bylo zřejmé, že se v nejbližších měsících a letech team Melowntechu začne rozrůstat a bude potřeba zajistit větší a příjemnější kanceláře. Jako autor interiéru byla vybrána brněnská architektonická společnost studio AEIOU zastoupená Janem Vojtíškem a Jakubem Staníkem, která společně s Tomášem Kavanem, Managing Directorem Melowntechu, celý interiér a projekt rekonstrukce navrhla a zpracovala.

Moderní a nadčasové

Záměrem rekonstrukce bylo zejména rozšíření a modernizace kanceláří s důrazem na vytvoření příjemného a pohodlného pracovního prostředí. Kanceláře se nacházejí v budově pražského River Business Centra na Strakonické ulici, nedaleko Císařské louky. Budova má nádherný výhled na řeku Vltavu a její druhý břeh. Proto byla kancelář koncipována tak, že stoly a místa pro zaměstnance jsou právě na straně s výhledem na řeku, relaxační a technická část kanceláře je na straně druhé. Interiér kanceláří je moderní a nadčasový, byly využity snadno udržovatelné materiály, ale zároveň interiér nepůsobí chladně a stroze.

Dominantou kanceláří jsou oválné místnosti (tubusy) situovány ve středu velkého open-spacu. Každá z těchto místností má svůj specifický účel (jídelna, kuchyňka, relax room a malá zasedačka). Zajímavostí jídelny a relax-roomu jsou vertikální koberce uvnitř i vně místností, které neplní pouze designovou funkci, ale jsou jakýmsi anti-stresovým prvkem kanceláře. Jakým? Hlazení, malování či psaní prstem na huňaté a měkké koberce kolegy náramně baví, hlavně při dlouhém telefonování.

Samotná rekonstrukce probíhala přibližně čtyři měsíce, tedy od května do srpna 2020 a dohlížel na ní vyjma autorského dozoru studia AEIOU zejména management Melowntechu, Tomáš Kavan a Veronika Štumbauerová (Vlachová). Kanceláře jsou mezi přihlášenými projekty v soutěži Kanceláře roku, vítězové jedné z devíti kategorií obdrží své ceny na slavnostním galavečeru v létě tohoto roku.

Kanceláře firmy Melowntech

Architektonické řešení: Jan Vojtíšek, Jakub Staník // studio AEIOU

Spolupráce: Diana Bevelaquová, Michaela Domiňáková, Tamara Vojtíšková, Aleš Lengyel // studio AEIOU, Tomáš Kavan a Veronika Štumbauerová (Vlachová) // Melowntech

Lokalita: Praha, River Business Centrum

Realizace: 2020

Užitná plocha: 280 m2

Dodavatel stavby: DOMECOS

Dodavatel interiéru: TARGET DESIGN, PB Profi, LD Seating

Fotografie a video: Martin Zeman

studio AEIOU

Brněnská architektonická kancelář studio AEIOU se zabývá projekční činností novostaveb, rekonstrukcí, návrhem interiérů a urbanismem ve všech stupních projektu. Nabízíme komplexní řešení a koordinaci od studie, stavebního povolení až po realizaci stavby, včetně poradenství s výběrem dodavatele a autorského dozoru. Architektura, inženýring, interiér, objekt a urbanismus spolu úzce souvisí a navzájem se prolínají. Naším cílem je nahlížet na jednotlivá zadání komplexně a ve všech souvislostech.

Další díly seriálu Architekti kanceláří

Roman Vrtiška & Vladimír Žák

Michal Kunc & Michal Matějíček

Lukáš Janáč / YUAR architects

Marek Chalupa o nové budově ČSOB

Miroslav Krátký a Tomáš Cieśla / archicraft

Eva Heyworth / Heyworth Studio

Jiří Požár / Tarkett

Lubor Sladký / S.H.S. Architekti

Lucie a František Lebedovi / dotegg architekti

Jan Schindler a Ludvík Seko / Schindler Seko Architekti

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU