Vyloveno z moře. A znovu použito.

Humanscale představuje unikátní kancelářskou židli Path od Todda Brachera

Partnerský článek

Kancelářská židle Path, kterou navrhl designér Todd Bracher a vývojářské studio Humanscale, spojuje technické řešení Humanscale s nejvyššími nároky na udržitelnost a současné standardy kancelářského provozu.

Unikátní a krásnou židli představíme 14. září 2023 v Praze na akci ve veslařském klubu SK Slavia. Naproti Tančícímu domu se potkáme v loděnici, telemostem propojíme s designérem Toddem Bracherem… A hlavně společně strávíme krásný večer plný špičkového designu. Chcete přijít?

Zveme vás na představení Path

Humanscale přichází s novou, nejudržitelnější kancelářskou židlí na světě, kterou ve spolupráci se společností Ahrend představí v Česku ve Veslařském klubu Slavia Praha.
Kromě šampaňského, skvělého jídla a DJ Marka Deyla, bude součástí večera i živý rozhovor s designérem Toddem Bracherem přímo z New Yorku.
Budeme rádi, když přijdete a připojíte se k nám ve čtvrtek 14. 9. od 18:30 i Vy.

Registrujte se 

Proč? Protože Path je cesta…

 

Každá židle Path je vyrobena z téměř deseti kilogramů plastu vyloveného z oceánu, z nichž většinu tvoří použité rybářské sítě. Což je vůbec nejškodlivější forma oceánského plastu. Path tak doplňuje portfolio dalších 25 výrobků Humanscale, které byly v rámci mezinárodní soutěže Living Future Institute (LPC) uznány jako certifikované výrobky s pozitivním vlivem na klima, vodu a energii.

Židle Path je k dispozici v různých barevných provedeních a ve třech různých variantách potahů, včetně inovativního 3D úpletu FormSense Eco Knit™. Textilie FormSense Eco Knit™, která vznikla právě pro Path, je 3D úplet vyrobený ze 100% recyklovaného polyesteru s přízí získanou z recyklovaných plastových lahví. Minimalistická estetika této pracovní židle s jednoduchou, měkce zaoblenou siluetou ve spojení s vysokou funkčností jí umožňuje bezproblémově zapadnout do jakéhokoli obytného nebo komerčního interiéru. Path představuje nejen nový krok ve vývoji pracovních a konferenčních židlí, ale také cestu k něčemu lepšímu, a to jak pro zákazníka, tak pro životní prostředí.

Gravitační mechanismus

Path obsahuje patentovaný gravitační mechanismus Gravity Mechanism™, který využívá váhu těla namísto objemných ovládacích prvků. Jakmile se posadíte, mechanismus se zapne. Když se nakláníte, jemně se zvedá, takže vaše tělo se stává přirozenou protiváhou a Path ho pevně podepírá tam, kde se zastaví. Vznikají tak otočné body, díky nimž se s vámi Path pohybuje v naprosté harmonii.

FormSense Eco KnitTM

Stejně inovativní jako design představuje i úplet FormSense Eco Knit™, síťovina vyrobená z recyklovaných plastových lahví, která se přizpůsobí tělu a poskytuje samonastavitelnou bederní opěrku a přizpůsobí se každému uživateli bez ohledu na jeho výšku nebo hmotnost. Více o FormSense Eco Knit™. Rybářské sítě sbírají místní rybáři a následně je zpracovávají na výrobu komponentů Path. Celkem je na výrobu použito 2,8 kg sítí. Path používá i další plasty vytažené z oceánu, například recyklované kelímky od jogurtů a další odpad (zhruba v objemu 1,5 kg).

Komplexní & jednoduché

Path naplňuje linii celé firmy Humanscale, která se vyznačuje minimalistickým, ergonomickým a ekologickým designem a přináší „jednoduchou složitost“. Upouští od manuálního ovládání a pružin a poskytuje zjednodušenou podporu, která se automaticky přizpůsobuje každému uživateli židle. Díky absenci přebytečných dílů je Path lepší pro vás i pro životní prostředí.

O společnosti Humanscale

Humanscale je předním výrobcem vysoce výkonných ergonomických produktů, které zlepšují zdraví a pohodlí při práci. Využitím nových technologií ve funkčním a zároveň minimalistickém designu mění společnost Humanscale tradiční kanceláře v aktivní a inteligentní pracovní prostory. www.eu.humanscale.com

Todd Bracher byl časopisem Wallpaper* vybrán mezi Top 100 Global Design Influencer, dvakrát se stal mezinárodním designérem roku a získal řadu ocenění RedDot Best of the Best a NeoCon Gold Awards za produktový design. Todd Bracher založil vlastní studio v roce 1999 v New Yorku. www.toddbracher.com

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU