Když nemůžeš, tak přidej víc (staveb)!

Přidejte se k prvnímu ročníku Archirunu a vychutnejte si architekturu Prahy z perspektivy běžce

Foto: archiv CAMP

Rádi bychom Vás pozvali na první ročník ARCHIRUNu pořádáného CAMPem. U příležitosti stého výročí narození architekta Karla Pragera máte příležitost během jediného dne proběhnout jeho pražskými realizacemi. Trasa bude sedmikilometrová a tempo je čistě na vás. Spíše než o rychlost jde o zážitek… První ročník architektonického závodu se uskuteční 26. srpna a je vhodný pro všechny běžce i neběžce. V jeho rámci můžete navštívit místa běžně nedostupná.

„Jsem velmi rád, že instituce jako je ta naše může stále sídlit v neobyčejné budově od Karla Pragera, která zároveň bude i ústředním místem Archirunu. Stavba je od svého zrození neodmyslitelně spjata s prostorem pro práci městských plánovačů Prahy. Pevně věřím, že tomu tak bude i v budoucnu a Pragerovy kostky se brzy dočkají tolik potřebné rekonstrukce, “ říká ředitel Institutu plánování a rozvoje Ondřej Boháč.

Odkud a kam vyrazit?

Start i cíl závodu je před Centrem architektury a městského plánování (CAMP), v ulici Vyšehradská 51. Jednotlivé budovy blíže představí ambasadoři – známý rapper Vladimir 518, umělec a milovník architektury, představil budovu Nové scény Národního divadla. Janek Rubeš, jeden ze zakladatelů projektu „Kluci z Prahy“ pozval účastníky do budovy Národního shromáždění.

„S myšlenkou uspořádat v Praze podobnou akci jsme si pohrávali již delší čas a dělá mi radost, že se nám to tento rok podaří zrealizovat. Věřím, že historicky první ročník Archirunu odstartuje tradici a propojí tak sportovní aktivitu a zájem o architekturu, “ doplňuje Štěpán Bärtl, vedoucí CAMPu.

Objevte město z jiné perspektivy a třeba i v nových souvislostech. Součástí ARCHIRUNu je doprovodný program, přijít nebo klidně rovnou přiběhnout můžete od 8:30 kdykoli. V rámci Archirunu si organizátoři připravili například komentované prohlídky, sítotiskovou dílnu, koncert pod širým nebem a další aktivity pro všechny věkové skupiny. Na jeden den se do CAMPu vrátí také výstava Architektura 58-89, jejímž kurátorem je zmíněný Vladimir 518.

Zaregistrujte se na GoOutu a staňte se součástí komunity běžců, kteří milují architekturu. Startovné ve výši 350 Kč obsahuje tričko z limitované edice Archirun 2023, medaili a občerstvení v cíli.

Více informací naleznete na stránkách www.praha.camp/archirun

Zajímá vás více informací o CAMPu a architektuře Karla Pragera?

Stáhněte si aplikaci Bloomberg Connects, která nabízí kulturní zážitek v digitálním prostředí. Platformu Bloomberg Connects vytváří americká organizace Bloomberg Philanthropies s cílem podpořit digitální inovace v umění. Propojuje muzea, galerie a další kulturní instituce po celém světě. Součástí je MoMA, Guggenheim v New Yorku nebo britská Tate Modern v Londýně a dalších více než 200 organizací.  CAMP je prvním místem, které takto virtuálně můžete v Čechách navštívit. Součástí jeho profilu jsou i krátké informace o jednotlivých zastávkách Archirunu.

„Jsme rádi, že můžeme být první českou kulturní institucí, která je součástí platformy Bloomberg Connects. Chceme našim českým i zahraničním návštěvníkům poskytnout nový multimediální obsah, který blíže představí naše prostory i výstavy. Kromě toho v srpnu oslavíme 100 let od narození Karla Pragera, takže jsme vytvořili podrobného průvodce, který představí architektův život a tvorbu,“ popisuje vedoucí kanceláře CAMP Štěpán Bärtl.

Přečtete si, jak jsme v CAMPu křtili knihu TINY HOUSE:

Uvedení knihy TINY HOUSE

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU