ROLLS-ROYCE APPARITION

Dechberoucí koncept Rolls-Royce

Rolls-Royce

Svěží vítr mezi luxusními auty. Nový koncept značky Rolls-Royce Apparition je uhlazená, černá a elektricky poháněná kráska. Autorem konceptu je designér Julien Fesquet. Ten při tvorbě Apparition vycházel z modelu Sweptail a bere z něj to nejlepší.

Apparition je dlouhý, živý a elegantní vůz s viditelně velkým poměrem mezi koly a tělem automobilu. Jeho neobvyklé proporce mu dodávají vzhled majestátního pantera plížící se ho ke kořisti. Výrazná kapota se mění jemným přechodem v čelní sklo. Přes celou přední kapota přechází skleněný pruh, který zasahuje i do přední části vozu. Tam, kde bychom čekali spíše typický Rolls-Royce grill najdeme uhlazené černé obsidiánové sklo. To jasně značí, že v téhle krásce, byste spalovací motor hledali marně. Apparition je totiž na elektrický pohon.

Apparition je jasně módní kousek, černé sklo spolu s pochromovanými pruhy zajišťují designovou nesmrtelnost.

Elektrický pohon však není jediným progresivním prvkem v designu vozu Rolls-Royce. Automobil má digitální zpětná zrcátka, stejně jako úzké přední a zadní světlomety… Výrazně umístěné jsou i dvě náhradní pneumatiky, částečně skryté předními blatníky. Nádherně a moderně pojatý odkaz na dřívější modely Rolls-Royce! Fesquet vytvořil Apparition jako dvoutýdenní osobní projekt během karantény.

Designer: Julien Fesquet

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se

NAHORU