Od A do Z: ZENBOX a ARCHIZOOM vysílají pozitivní vlny na Designbloku

Otevřete dveře do prostoru, který bude jen váš. Překvapí vás, co všechno uvnitř kompaktního ZENBOXU najdete. Klid. Komfort. Kvalitu. A také podcastové studio časopisu ARCHIZOOM.

Společný projekt výrobce tiny house ZENBOX a našeho časopisu ARCHIZOOM včerejším dnem otevřel podcastové studio přímo před Veletržním palácem v rámci Designbloku. Natáčíme rozhovory s českými architekty a designéry a dalšími, které můžete na Designbloku potkat.

Zenové studio od ZENBOXU

ZENBOX je kompaktní dřevostavba s originálním designem, která díky přírodním materiálům, kvalitnímu zpracování a plnohodnotné elektroinstalaci přináší po celý rok místo, kde se může každý v klidu soustředit na tvoření, práci i zábavu. Vznikl primárně pro účely zahradní pracovny či studovny, nabízí se ale i celá škála dalších možností (například pokoj pro hosty, hudební zkušebna nebo relaxační zóna s TV). ZENBOX se vyrábí ve více konfiguracích interiérového uspořádání, vestavného nábytku, fasády, střechy či zdroje elektrické energie. Hotový ZENBOX přiveze výrobce a během chvíle usadí na pozemek. „ZENBOX je nejen stavbou, ale hlavně klidným místem, které mnohým z nás v životě tak často chybí,“ popisuje koncept Jakub Čermák.

Druhou částí expozice v rámci Designbloku je modul ZENBOX ve variantě venkovní sauny, která je čerstvou novinkou, a představí se tak na počátku hlavní saunovací sezóny. Hlavní slovo mají opět kulaté okno a kvalitní dřeviny.

ZENBOX se na Designbloku promění v živé, pulsující místo. Podcastové studio, které po celou dobu této přehlídky vysílá podcasty. Streamuje a nahrává. Naše rozhovory s architekty a designéry sdílíme na YouTube kanál a Spotify ARCHIZOOM. V newsletteru a na sociálních sítích.

Spolupráce

Spolupráce začala na jaře letošního roku, kdy jsme pod hlavičkou ARCHIZOOM začali chystat knihu TINY HOUSE: průvodce krajinou minimalistického bydlení. ZENBOX v publikaci představuje nejmenší domeček. A jelikož jsme řadili tiny house v knize podle plochy, tak současně představuje domeček první. „Společně s Jakubem a Janem jsme pak pokračovali prezentací knihy na veletrhu Svět knihy. My v ARCHIZOOM občas potřebujeme vylézt z virtuálního světa online časopisu a podcastů a bráchové mají krásný a snadno přemístitelný box na naše nápady,“ říká Radek Váňa, vydavatel časopisu ARCHIZOOM a zmíněné knihy.

Naše břevnovské podcastové studio jsme tentokrát přemístili do ruchu Designbloku a připravujeme rozhovory s architekty a designéry. Díky akustickým vlastnostem ZENBOXu se můžeme nacházet přímo v srdci designového dění a přitom se v klidu věnovat konkrétním hostům. „Pozitivní vlny architektury a designu společně šíříme od A do Z,“ doplňuje s úsměvem Radek Váňa.

A jak na spolupráci nahlíží ZENBOX? „Myšlenka pulsujícího místa v podobě podcastového studia je přesně to, co naplňuje vizi ZENBOXU. Místa, které dokáže svůj účel přizpůsobit,“ popisuje Jakub Čermák. Skvělé načasování vidí v uvedení ZENBOX sauny na český trh. Jednak přichází podzim, ale zároveň v rámci Designbloku mohou saunu představit těm, kterým záleží na designovém a kvalitativním provedení.

„Jsme moc rádi za spolupráci s ARCHIZOOM, a když se naskytla možnost společného projektu v rámci Designbloku, neváhali jsme. Nemůžeme se také dočkat uvedení exteriérové ZENBOX sauny na český trh. Designblok je skvělou příležitostí nejen kvůli ideálnímu načasování na začátku podzimu, ale také proto, že jsme si dali záležet na designovém i kvalitativním provedení a těšíme se na zpětnou vazbu návštěvníků,“ přidává svůj pohled Jakub Čermák.

Zenbox: Věříme ve skrytý lidský potenciál

Sdílet

Související články