Expozice Light Works od Petra Háka rozsvítila Designblok

Skončil další ročník Designbloku, největší české přehlídky designu. Nejen o světle, ale především o náladě a emocích byla expozice firmy Light Works, kterou navrhl designér Petr Hák.

Sejdeme se v klášteře

Letošní podzimní přehlídka Designblok bude zvláštní v mnoha ohledech: tím prvním je stále se měnící situace ve veřejném prostoru a epidemiologická opatření, která z Designbloku – jindy obrovské akce pro desítky tisíc návštěvníků – letos činí komorní, dokonce by se dalo říci klášterní, přehlídku. Klášterní také proto, že se bude konat ve výjimečném prostoru bývalého kláštera Sv. Gabriela v Praze na Smíchově. A také proto, že do poslední chvíle nikdo nevěděl, kolik návštěvníků a v jakém režimu vlastně bude moci přijít.

My jsme navštívili připravovanou expozici Light Works, prémiového prodejce svítidel. „Po celém světě vyhledáváme svítidla s jedinečným designem a kvalitním zpracováním, která bychom si bez váhání dali domů,“ říká na úvod Sára Maletičová, obchodní ředitelka značky. Letošní expozice Light Works v prostorách zchátralého kláštera, který organizátoři právem přejmenovali na Gabriel Loci, bude postavena na představení produktů katalánské značky Marset.

Light Works v klášteře představí mysteriózní instalaci, plnou podmanivých, jižně pestrých barev. Každá z vystavovaných lamp bude originál, jehož efekt vzniká opakovaným máčením skleněného stínidla do barvy.

Vrstvy barvy formují světlo a udávají mu intenzitu. Dosahují tak světelných efektů, které dohromady rozehrají alchymistickou instalaci Light Works,“ popisuje Sára Maletičová expozici.

Mladý a talentovaný designér Petr Hák se pohybuje na pomezí produktového designu, instalace a retailového designu. Navrhoval například interiéry pražského Moods Charles Bridge Hotelu nebo designshop Deelive design store na pražském Smetanově nábřeží.

Světelná krajina Dipping Lights

Designér Petr Hák pracoval s estetikou svítidel Dipping Light jako s krajinou. V expozici staví různé výškové úrovně, průhledy a dává tak vyniknout okouzlující hře barev. Svítidla pro katalánskou značku Marset navrhl v roce 2018 designér Jordi Canudas, kterému právem přezdívají alchymista světla. Když je lampa z kolekce Dipping Lamps zapnutá, její různé odstíny barev si hrají se světlem a vytvářejí až magické efekty v daném prostředí. Když je lampa vypnutá, funguje její barevná skleněná koule jako předmět sám o sobě. Nese v sobě krásu, je svébytným sklářským výtvorem, ať už stojí v interiéru na polici, na nočním stolku nebo na stole. Díky řemeslnému zpracování je každá lampa jedinečným a exkluzivním výtvorem.

Designblok startuje již dnes!

Designblok se uskuteční ve dnech 7. – 11. 10. 2020 v areálu kláštera svatého Gabriela v sousedství zahrady Kinských v Holečkově ulici na Smíchově.


Light Works: o sobě

Po celém světě vyhledáváme svítidla s jedinečným designem a kvalitním zpracováním, která bychom si bez váhání dali domů. Podlehli jsme jedinečnosti katalánských svítidel Marset, jednoduchosti dánských produktů Fritz Hansen, křehké kráse skleněných lustrů Zafferano, průmyslovému zpracování svítidel Tonone a noblese portugalské značky Delightfull. Dekorativní svítidla doplňujeme minimalistickými produkty Delta Light a Bega. V našem showroomu vám při výběru nejvhodnějšího svítidla poskytneme komplexní servis a společně vybereme světla, která budou splňovat nejvyšší estetické i funkční požadavky. www.lightworks.cz

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU