Výjimečné osvětlení tvořící exkluzivní bydlení

Oaks Prague postupně roste

Partnerský článek

Prémiový rezidenční projekt Oaks Prague v Nebřenicích u Prahy postupně roste a nabízí moderní bydlení ve stylu, který je v Čechách zatím ojedinělý.

V rozsáhlém projektu společnosti Arendon, který je citlivě zasazený uprostřed středočeské krajiny, najdete vzorový byt, bistro La Bottega a golfovou klubovnu na jehož světelném návrhu a následném vybavení se podílela česká firma LIGHT WORKS pod taktovkou architekta Andreje Tušana ve spolupráci s pražskou pobočkou světoznámého studia Champan Taylor. Společně s týmem architektů zde vytvořili elegantní prostory, které jsou od A do Z koncipovány pro opravdu náročnou klientelu.

Vzorový byt v Rezidenci u golfu

Stylový byt v rezidenčním projektu U golfu patřící pod křídla Oaks Prague skýtá opravdový skvost a představuje výjimečné místo pro život s puncem nadčasovosti. Prostorný byt zařízený ikonickým designovým nábytkem, s rozlehlou terasou a exteriérovou kuchyní s výhledem na golfové hřiště společně s lounge sezením je nezaměnitelný pro jeho sofistikovanou atmosférou.

Návrhu vzorového bytu se ujalo pražské studio Champan Taylor pod vedením architekta Andreje Tušana ze Storytelling Architects a vytvořili zde elegantní interiér s domácí atmosférou. Zemitá paleta barev vyzdvihuje eleganci bytu a kompaktní dřevěné vestavné prvky s důkladně řemeslně zhotovenými detaily dotváří estetický celek, který je navíc umocněn designovými solitéry a doplňky.

Akcentující prostory

V celém obytném prostoru hraje hlavní roli designové osvětlení a značky, které najdete u LIGHT WORKS. Koncepce svítidel navazuje na atmosféru interiéru, a proto je založena na vytváření různých nálad pomocí designového osvětlení doplněného minimalistickými technickými svítidly.

Obytné zóně dominuje obývací pokoj s jídelní částí, jejíž charakteristickým prvkem jsou dominantní, ale přesto velice elegantní svítidla Bohemia od značky Marset v provedení amber, zavěšené nad jídelním stolem. Svítidla jsou doplněné minimalistickými černými reflektory SPY od belgického výrobce Delta Light dokreslující atmosféru obývacího pokoje.

 

Ložnici ovládá trojice stropních svítidel Djembé C od Marset v šedé, červené a modré akcentující s barevným laděním celého pokoje. Svítidla jsou navržena ve tvaru bubnu, aby obrazně řečeno reprodukovaly zvuky světla. V polstrovaných čelech postele jsou zabudované černé lampičky na čtení Caravaggio značky Fritz Hansen, označované za designové ikony.

Venkovní kuchyni osvětlují závěsná svítidla Soho C. Osvětlení terasy příjemně doplňují přenosné, dobíjecí lampičky FollowMe. Vyzařují měkké světlo a navozují příjemnou atmosféru stejně jako sloupková svítidla Ginger B, ideální k diskrétnímu nasvícení zeleně terasy. Všechna zmíněná svítidla jsou z portfolia katalánského výrobce Marset.

Život spjatý s přírodou

Developerský projekt Oaks Prague skýtá opravdový skvost zasazený uprostřed poklidné středočské krajiny v obci Nebřenice. Nechybí zde špičkové golfové hřiště a golfová klubovna situovaná v Nebřenickém zámečku Oaks Chateau. Součástí zámečku je kromě klubovny i lounge se sezením pro volné chvíle s přáteli, golfovými či business partnery, recepce a nepostradatelný obchod s golfovými potřebami. Prostory si znovu vzal pod svá křídla architekt Andrej Tušan.

Různorodost tvořící celek

Odlišné prostory znamenají odlišné osvětlení. Spojujícím prvkem jsou i v tomto minimalistická svítidla z kolekce SPY ve tvaru válce, které jsou hojně použita už ve vzorovém bytě. V hlavním prostoru nově zrekonstruovaného Oaks Chateau, kterým je stylový lounge s recepcí, zajišťují osvětlení opět reflektory SPY v přisazeném provedení. Osvětlují lokálně, ale splňují veškeré estetické a funkční požadavky na ambientní osvětlení prostoru. Je možné s nimi otáčet a naklánět tak, aby kužel světla směřoval požadovaným směrem. V tomto případě na jídelní stoly nebo kavárenské posezení. Doplněná jsou bodovými svítidly DEEP RINGO TRIMLESS. Podkrovní prostor vhodný pro diskrétní jednání je vybaven magnetickým profilem SHIFTLINE 19 do kterého jsou umístěny reflektory SPY.

Reflektory SPY ve výkonnější verzi jsou ideální pro nasvícení vystavených produktů v golfovém obchodě. V tomto případě jsou umístěny v černých závěsných lištách pro snadnější možnost nastavení a směřovány jsou tak, aby nasvítily produkty ve vitrínách, prodejní pult a dotvořily atmosféru prostoru.

Expresní tvary uprostřed Itálie

La Bottega Oaks Deli Bistro, je italské bistro zasazené uprostřed Oaks vesničky. Interiér bistra vyniká zemitými odstíny, které podtrhují designové reflektory SPY 66 z kolekce SPY. Minimalistická reflektory jsou zasazeny v závěsných lištách táhnoucích se po celém prostoru restaurace, čímž je dosaženo příjemného ambientního osvětlení celé restaurace. Reflektory byly v tomto případě zvoleny v matné černé se zlatým vnitřkem optiky svítidla, který vytváří zateplenou atmosféru. Ve stejném tónu byly citlivě vybrána i ručně vyráběná skleněná stínidla MILES od stejného výrobce Delta Light. Kombinace různě zabarvených skel a expresních tvarů navozuje na pohodovou atmosféru, kterou doplňují závěsná svítidla HEDRA C v luxusní barvě zlaté Champagne, ladně se vznášející v prostorách hygienického zázemí.

Kolekce osvětlení a značky LIGHT WORKS přirozeně navazují na stejné principy projektu Oaks Prague, čímž je rovnováha, harmonie a kvalita.

Zdroj: LIGHT WORKS, www.lightworks.cz

Projekt: Oaks Prague
Investor: Arendon
Architekt: Ing. arch. Andrej Tušan, Storytelling Architects ve spolupráci s Champan Taylor
Fotograf: Peter Fabo

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU