Prague Art Week

Na více než padesáti lokalitách po celé Praze nabídne festival PRAGUE ART WEEK 22 vernisáže, výstavy i odborný a edukativní program. První ročník festivalu se uskuteční během týdne od 9. do 15. září 2022 a naváže na festival Týden umění inovovanou koncepcí po vzoru světových metropolí. Festival pořádá vydavatelství ArtAntiques Media (časopis ART ANTIQUES, portál Art+).

Cílem PRAGUE ART WEEK je propojovat instituce z řad galerií, muzeí, výstavních síní, ale i sbírek umění a dalších umělecky zaměřených organizací. Sedmidenní festival je vyvrcholením celoročních aktivit propagujících události partnerských institucí umění. Vedle největších institucí jako jsou Národní galerie Praha, Galerie Rudolfinum nebo MeetFactory dramaturgii programu dokreslí menší soukromé galerie a prohlídky uměleckých ateliérů.

Praha na mapě světového umění

PRAGUE ART WEEK chce být otevřenou platformou umožňující kooperaci nejvýraznějších institucí na poli pražské umělecké scény,“ říká ředitelka festivalu Lenka Bakešová. Festival je nejen ukazatelem ve spletitých sítích pražské umělecké scény, u příležitosti českého předsednictví v Radě Evropské unie chce zároveň vytvořit prostor pro navázání a znovuobnovení kulturních, tržních i politických vazeb napříč Evropou i mimo ni. Vizí festivalu je nechat Prahu vyniknout na umělecké mapě světa a přispět tak k internacionalizaci české umělecké scény.

Přečtěte si rozhovor s ředitelkou festivalu Lenkou Bakešovou:

České umění ve světě příliš nerezonuje

Poslechněte si konverzační podcastové sérii NET – v síti umění, která rozplétá spletité sítě uměleckého světa.

 


Podporujeme:

Podporujeme