Open House Brno

Součástí sítě více než padesáti světových metropolí pořádajících festival architektury pro veřejnost je také festival Open House Brno. Od roku 2018 se v druhém největším českém městě zpřístupňují historické i současné brněnské budovy.

Hlavní myšlenkou našeho festivalu je nabídnout lidem možnost, aby si prohlédli město z netušených perspektiv či vstoupili na místa, kam je to jindy nemožné. Chceme ukázat Brno v celé jeho kráse i propojenosti, a přivést lidi k místům, projektům a nápadům, které naše město definují dnes a jsou odkazem i do budoucnosti,“ říká kreativní ředitelka Lucie Pešl Šilerová ze spolku Kultura & Management.

Staré i nové brněnské stavby

Program letošního ročníku zpřístupnil 85 míst. Návštěvníci si prohlédli zákulisí tří ikonických brněnských hotelů, včetně nově otevřeného Hotelu Avion, nahlédli do nově zrekonstruované budovy Českého rozhlasu, poznali, jak se architektura potkává s hudebním uměním nebo objevovali překvapivé kvality socialistických sídlišť. Na programu byl také koncert mužského vokálního kvarteta QVOX ve vile Löw Beer propojené s vilou Tugendhat.

Organizátoři festivalu zvou na chystaný podzimní program, například na Mezinárodní den architektury, který letos připadá na 2. října.

Více na: openhousebrno.cz

Čtěte také:

Brno se bude za deset let rozvíjet ve velkém tempu


Podporujeme:

Podporujeme