Kaplicky Internship

Možnost pracovat vedle renomovaných architektů z prestižních britských ateliérů každoročně studentům umožňuje soutěž Kaplicky Internship. Studenti posledních ročníků a čerství absolventi magisterských programů architektonických oborů z českých vysokých škol mohou do soutěže přihlásit svou diplomovou práci na volné téma. Porota každý rok z přihlášených projektů vybere vždy jednoho vítěze, který stráví tři měsíce na zahraniční placené stáži.

V minulých ročnících vítězové pracovali na projektech v ateliérech jako jsou Eva Jiricna Architects (2015), Zaha Hadid Architects (2016), Allies and Morrison (2017) a Adjaye Associates (2018), Heatherwick Studio (2019), David Chipperfield Architects (2020) a Amanda Levete Architects (2021). Vítěz osmého ročníku letos stáž absolvuje v ateliéru Foster + Partners.

Soutěž organizuje nadací Bakala Foundation ve spolupráci s londýnským Design Museum. Partnerem programu je Nadační fond Kaplicky Centre. Přihlášky a výběrové řízení probíhá ve spolupráci s Přehlídkou diplomových prací pořádanou Českou komorou architektů.

Přečtěte si rozhovor s Deyanem Sudjicem, ředitelem Design Muzea.

Byl bych velmi průměrný architekt

O architektuře jsme si povídali také s Alice Dietsch, architektkou z ateliéru Amanda Levete Architects.

Musíme být těmi, kteří věří v pozitivní budoucnost

Vítězové

Vítězka sedmého ročníku soutěže Kaplicky Internship, Valerie Heyworth, odbornou porotu oslovila svým návrhem Českého domu na Tchaj-wanu a strávila tři měsíce na stáži v předním londýnském ateliéru Amanda Levete Architects.

Důležité je dokázat komunikovat vlastní koncept

V roce 2020 se vítězem stal Vojtěch Rudorfer, absolvent Fakulty architektury ČVUT, se svým projektem hangáru pro výzkumnou vzducholoď na Špicberkách. Jeho stáž se uskutečnila v ateliéru Davida Chipperfielda.

Kaplicky Internship 2020 vyhrál hangár pro vzducholoď

Ondřej Pokoj, vítěz programu Kaplicky Internship 2019, na tříměsíční stáž odjel do londýnského ateliéru Heatherwick Studio, kde po stáži získal práci na plný úvazek. Absolventovi ČVUT se tak podařilo nastartovat kariéru na mezinárodní úrovni.

Není malých zadání

Petr Kousal jako absolvent Fakulty stavební na brněnské VUT v roce 2018 zvítězil ve 4. ročníku se svým návrhem pavilonu pro brněnské výstaviště. Jeho výhrou byla stáž v londýnském architektonickém studiu Adjaye Associates.

V Londýně bychom marně hledali centrální náměstí českých kvalit


Podporujeme:

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU