Grand Prix Architektů

Českou architektonickou soutěžní přehlídku Grand Prix Architektů každoročně pořádá Obec Architektů. Zakladatelkou soutěže je architektka Alena Šrámková, první dáma české architektury a tehdejší předsedkyně Obce architektů.

Letos je vyhlášen 29. ročník soutěže, který ocení nejlepší projekty realizované v loňském roce. Vítěze hlavní ceny GPA – Národní ceny za architekturu vybírá pětičlenná mezinárodní porota, zatímco Rada Obce architektů uděluje Cenu za celoživotní dílo. Dalšími oceněnými jsou projekty v kategoriích Novostavba, Rekonstrukce, Rodinný dům, Architektonický design, Interiér, Urbanismus, Krajinářská architektura a ve spolupráci s Českou radou pro šetrné budovy je součástí ocenění také Cena za šetrnou stavbu. Také veřejnost může hlasovat na stránkách GPAF pro svůj oblíbený projekt.

V roce 2021 získal Národní cenu za architekturu projekt Přestavby menzy koleje 17. listopadu Fakulty Humanitních studiích Univerzity Karlovy, který pochází z ateliéru Kuba & Pilař architekti. Za celoživotní dílo byl oceněn architekt Viktor Rudiš.

Jaké projekty soutěží v letošním ročníku?

Který z projektů zvítězí v letošní Grand Prix Architektů?


Podporujeme:

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU