Akustika ve službách architektonických vizí

Ecophon Clipso™ představuje variabilní řešení pro architekturu

Partnerský článek

Unikátní tkané materiály Ecophon Clipso™ otevírají architektům a designérům nové možnosti kreativně tvořit. S důrazem na akustiku prostoru.

Akustika & její důležitost

Důležitost akustiky je často podceňována. Zvuk nás ovlivňuje v každodenním životě a je vědecky dokázáno, že akustické prostředí v interiéru by mělo být co nejkvalitnější. Jak má tedy vypadat ideální akustické prostředí v interiéru? Mělo by reflektovat způsob, jakým vnímáme zvuk ve vnějším prostředí. Lidský sluch se přirozeně přizpůsobuje vnějšímu prostředí, kde se zvuk neodráží od stěn a stropu.

Proto společnost Ecophon přináší zvukové prostředí z přírody přímo do interiéru. Cílem je přizpůsobit vnitřní prostory našemu přirozenému způsobu poslechu, aby byly řeč a zvuk lépe slyšet a snadno jim rozumět, a v případě potřeby zlepšit výkonnost a duševní pohodu osob v místnosti.

Jedním takovým řešením je novinka v portfoliu Ecophonu, designový materiál Clipso, který dokáže splnit nejen všechny požadavku na akustiku, jako jsme u jiných produktů Ecophonu zvyklí, ale především cílí na jedinečný a osobitý design a dává tak nekonečný prostor pro tvořivost architektům a designérům.

CLIPSO: tkaná designová řešení

CLIPSO je textilie, která umožňuje kompletně pokrýt stěny a stropy. K vytvoření jednolitého vzhledu se tkanina napíná pomocí nenápadného profilu, který je instalován po obvodu místnosti. Viditelný povrch tvoří vysoce odolná tkaná textilie.

 

S profily Ecophon Clipso™ lze vytvořit strop různého tvaru. Profily se snadno instalují a řežou a po dokončení instalace jsou téměř neviditelné. Jsou navrženy tak, aby byly nenápadné a vytvářely celistvý vzhled každého projektu. Systém poskytne vysoce kvalitní stěny a napínané stropy a důležité je také to, že textilie Ecophon Clipso™ se napíná bez zahřívání, proto je montáž rychlá a čistá. Tento systém snižuje prašnost, zápach, spotřebu energie a zároveň není nutná zdlouhavá příprava místnosti. Celé stěny mohou být pokryty v jednom kuse. Chcete pokrýt větší plochu? Žádný problém. Stačí použít instalaci se zdvojeným spojem.

Ecophon Clipso™ nabízí široký výběr prémiových textilií. Jsou dokonale přizpůsobitelné, umožňují vytvořit jedinečný design a přeměnit stěny a stropy na umělecká díla.

Ecophon Clipso™ So Classic
pro estetiku a texturu
• Lehká textilie instalovaná bez akustického absorbéru
• Šířka až 5,1 m
• Suchá instalace bez zahřívání

 

 

 

 

Ecophon Clipso™ So Acoustic
tkanina a estetika v jednom
• Absorpce až do třídy A, instalace s akustickým absorbérem o tloušťce 10, 30 nebo 50 mm
• Šířka až do 5,1 m
• Suchá instalace bez zahřívání

 

Zkombinujte technologii a design s lehkými, robustními a odolnými hliníkovými tvary a konstrukcemi. Můžete vytvořit krásná vzdušná řešení, jako jsou volně zavěšené horizontální či vertikální prvky, nástěnné rámy, obrazy a další. Výrobce vytiskne i design podle vašeho výběru.

Stáhnout list produktové řady

O výrobci

Materiál CLIPSO se nově prodává pod značkou Saint-Gobain Ecophon. Společnost Saint-Gobain Ecophon vyvíjí, vyrábí a dodává akustické výrobky a systémy, které přispívají k dobrému pracovnímu prostředí tím, že zvyšují pohodlí, celkový komfort a výkony lidí.
Díky všestrannosti a technickým vlastnostem tkanin CLIPSO je lze přizpůsobit tak, aby vznikl prostor zcela na míru. Ať už chcete nově navrhnout domov, kancelář nebo veřejný prostor nebo renovovat, vyzdobit či vytvořit vlastní jedinečný tvar, materiál CLIPSO je pro vaše projekty tím správným řešením, ať už jsou vaše speciální požadavky a nároky jakékoli. K dispozici jsou akustické, potištěné, průsvitné, barevné nebo odolné proti skvrnám, možnosti jsou s elastickými látkami CLIPSO nekonečné. Popusťte uzdu své fantazii a prozkoumejte nekonečné možnosti, které nabízí naše řada výrobků CLIPSO.

Více také na webu www.ecophon.cz

Každý týden články ARCHIZOOM
do Vašeho mailu.
Registrujte se
NAHORU